Ta metryka sugeruje, że cena Bitcoina może sięgać nawet 590 tys. dolarów.

Niezrealizowane zyski/straty netto powracają do poziomów, które w przeszłości spowodowały gigantyczne wzrosty cen Bitcoinów, zauważa Glassnode.

Obecna run byków Bitcoin (BTC) może wysłać BTC/USD aż do 590.000 dolarów, jeden wskaźnik prognozowany w tym tygodniu.

Curated by on-chain analytics resource Glassnode, wskaźnik Niezrealizowanego zysku/straty netto (NUPL) osiągnął poziom, który historycznie uruchomił cenę Bitcoina o rząd wielkości wyższy.

Wykres niezrealizowanego zysku trafia na poziom panelu startowego
Najnowszy sygnał byka został zauważony i załadowany do mediów społecznościowych przez szefa działu technicznego firmy, Rafaela Schultze-Krafta, 30 listopada. W tym czasie BTC/USD tworzyło już nowe, wszechobecne rekordy na kilku giełdach.

Obecnie poziom NUPL wynosi 0,62. Wcześniej osiąganie Cryptosoft tego poziomu rozpoczęło trend wzrostowy, który odwrócił się dopiero, gdy Bitcoin trafił w nowy przedział cenowy.

W 2011 roku cena wzrosła o rekordowe 3,000% po wydarzeniu NUPL, natomiast na początku 2013 roku wzrosła o 800% i o kolejne 600% w tym roku. W 2017 roku, roku, w którym Bitcoin osiągnął swój poprzedni rekord, wzrost wyniósł 1.200%.

NUPL mierzy udział monet w sieci, które przynoszą zysk w porównaniu z tymi, które nie przynoszą zysku. Zbudowany wokół neutralnej wartości zerowej, im bardziej indeks się od niej oddala, tym bardziej sieć osiąga zysk. Negatywne odczyty podobnie oznaczają większość strat.

„NUPL jest na poziomie 0,62 i przewiduje szczyty na poziomie 0,8+,“ wyjaśnił Schulze-Kraft obok opatrzonego adnotacją wykresu.

Odczyt na poziomie 0,8 lub wyższym tym razem otwiera tym samym drzwi do BTC/USD na poziomie od 133.000 do 590.000 dolarów.

„Dopiero co zacząłem,“ podsumował.

PlanB: Bitcoin bull market jest na nas

Poniedziałkowa akcja w międzyczasie wzmocniła już pewnego siebie analityka, który od dawna mówił, że tegoroczny występ będzie „jak w zegarku“.

„PlanB“, pseudonimowy twórca opartej na stock-to-flow rodziny modeli cenowych Bitcoinów, powiedział 1 grudnia, że po ostatnim wydarzeniu, które miało miejsce w maju, wszystko będzie jeszcze do zaplanowania.

„Moi koledzy Bitcoiners, bull market jest na nas,“ oświadczył, produkując najnowszą wersję jego Stock-to-Flow Cross-Asset (S2FX) wykres pokazujący BTC/USD umieszczając jego najwyższe w historii miesięczne zamknięcie.

Historyczny wykres krzyżowania akcji z przepływem (S2FX). Źródło: PlanB/ Twitter
Podobnie jak Schulze-Kraft, PlanB wierzy, że ostatnie zyski wyznaczają dopiero początek następnej fazy Bitcoin’a, teorii, która widziałaby Bitcoin’a po prostu podążać za jego historycznym zachowaniem.

„Jak w zegarku listopadowa czerwona kropka zamknęła się ponad wszystkie inne czerwone kropki … za 19.700 dolarów … nowy Bitcoin ATH“. To dopiero początek. Zobaczymy zmienność (np. -35%), ale także nowe ATH. Cieszcie się jazdą!“ dodał.