Bitcoin Handout, trudności górnicze, estońskie CBDC Research + więcej wiadomości

Pobierz swój codzienny, bite-size trawienie kryptoasset i blockchain związanych z wiadomości – badając historie lecące pod radarem dzisiejszych krypto wiadomości.

Wiadomości o adopcji kryptońskiej

Blockchain advocacy group Chamber of Digital Commerce Political Action Committee (PAC) wniesie wkład w postaci bitcoinu (BTC) o wartości 50 USD w kampanię każdego z członków Kongresu USA w celu zwiększenia świadomości na temat kryptokur walut oraz umożliwienia kongresmenom interakcji z technologią blockchain i cyfrowymi aktywami. Zgodnie z komunikatem prasowym, ta nowa inicjatywa „Crypto dla Kongresu“ zapewni również zestaw narzędzi, a także internetowe szkolenia edukacyjne, które pomogą im bezpośrednio zaangażować się w sprawy walut kryptograficznych. Inicjatywa ta jest wspierana przez członków Congressional Blockchain Caucus, w tym przedstawicieli prokryptocurrency Darrena Soto i Toma Emmera, dodali.

Wiadomości z CBDC

Estoński bank centralny, Eesti Pank, powiedział, że zawarł kluczowe umowy z dwiema firmami informatycznymi w ramach „wieloletniego projektu badawczego“, którego celem jest wprowadzenie proponowanej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Bank powiedział, w komunikacie prasowym, że zawarł umowy z krajową firmą blokową o nazwie Guardtime i grupą SW7 z siedzibą w Wielkiej Brytanii, aby „zbadać, jak technologicznie odpowiedni jest estoński e-administracji podstawowej technologii do obsługi CBDC“.

Wymienia się wiadomościami

Kolejne wymiany południowokoreańskie mają dołączyć do szału kryptograficznego. Per the Electronic Times, liderzy rynku Bithumb i Upbit ogłosili oficjalne zapowiedzi dotyczące zbliżającego się uruchomienia nowych usług stakingowych, a następnie Neofly, kryptońskiej filii giganta gier Neowiz. Neofly, kryptońska spółka zależna giganta w branży gier komputerowych Neowiz, oferuje usługę stawiania na żetony Kakao klay. Oczekuje się, że wkrótce inni pójdą w jego ślady, chociaż jeden z przedstawicieli branży twierdził, że brak regulacji dotyczących legalności lub braku regulacji w zakresie stawek oznacza, że platformy handlowe robią zasadniczo skok wiary.

Bitfinex ogłosił dziś, że w grę wchodzą nagrody dla cardano (ADA). Za wysłany pocztą elektroniczną komunikat prasowy, ADA dołącza do EOS, kosmosu (ATOM), v.systems (VSYS), i tezos (XTZ), już dostępne do stawiania na platformie. Stawka pozwala klientom zarabiać nagrody do 4,3% rocznie poprzez deponowanie i przechowywanie tokenów ADA, żądana wymiana.

Wiadomości Blockchain

Operatorzy systemu prawnego Shanghai Blockchain napędzany notarialnej platformy powiedział, że usługa obsłużyła już ponad 3.000 spraw. Według media outlet Jiemian, około 40 firm zarejestrowało się do korzystania z usługi, ponieważ poszedł online na początku tego roku, z banków, innych dużych instytucji finansowych i „dużych firm“ przetwarzanie około 2.200 dokumentów prawnych na platformie bez papieru. Podobna platforma została również opracowana w Suzhou.

Wiadomości górnicze

Trudności z wydobyciem Bitcoinu (BTC), które są miarą tego, jak trudno jest konkurować o nagrody górnicze, pozostały prawie niezmienione podczas korekty z 4 października – spadły o 0,09% do 19,30 T z 19,31 T.

Wiadomości o karierze zawodowej

Wave Financial Group z siedzibą w Los Angeles i Londynie, firma zarządzająca inwestycjami, poszerzyła swój zespół o szereg nowych pracowników, aby sprostać zapotrzebowaniu na usługi w zakresie zarządzania majątkiem w postaci cyfrowej i oferty produktów funduszy, powiedział w komunikacie prasowym. Zatrudnili oni: byłego maklera towarowego Soreco Trading i partnera BitBull Capital, Constantina Kogana, jako dyrektora zarządzającego; zarejestrowanego w Kalifornii doradcę inwestycyjnego Jacka Lu, jako analityka ds. obsługi klienta; oraz analityka ds. inwestycji i zarządzania ryzykiem, Uyangę Batbold, jako analityka ds. handlu.

Aktualności dotyczące płatności

Włoscy dostawcy usług płatniczych Nexi i Sia mają sfinalizować fuzję, która doprowadzi do powstania jednej z największych w Europie grup zajmujących się obsługą akceptantów, o wartości rynkowej około 15 mld EUR (17,65 mld USD), podał The Financial Times, powołując się na trzy osoby zaangażowane w negocjacje. Nexi koncentruje się na rynku włoskim, podczas gdy SIA generuje jedną trzecią swoich przychodów za granicą, a jej największym krajowym klientem jest UniCredit.

Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa

Firmy, które ułatwiają wypłacanie okupów podmiotom działającym w cyberprzestrzeni w imieniu ofiar, w tym instytucje finansowe, cyberprzedsiębiorstwa ubezpieczeniowe oraz firmy zajmujące się kryminalistyką cyfrową i reagowaniem na incydenty, nie tylko zachęcają do przyszłych żądań wypłaty okupów, ale także mogą ryzykować naruszenie przepisów – ostrzega Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA w wydanym w ubiegłym tygodniu dokumencie doradczym.