Bitcoin celuje w $50K, a BNB strzela do $100

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego odnotowała nowy rekord na poziomie 1,4 biliona dolarów, gdy Bitcoin zbliżył się do poziomu 50 000 dolarów, a liczne altcoiny poszybowały w górę w dwucyfrowym tempie.

Rajd napędzany przez Teslę podniósł cenę BTC o prawie $10,000 do nowego ATH. Większość altcoinów również przyłączyła się do zabawy, ustanawiając swoje własne rekordy, a całkowita kapitalizacja rynkowa osiągnęła, tak, rekordowy poziom $1,4T.

Imponująca 24-godzinna jazda Bitcoina

Około 24 godziny temu CryptoPotato informował o sytuacji w przestrzeni kryptowalutowej, kiedy to BTC po kolejnym odrzuceniu waluty zmagał się poniżej poziomu 40 tysięcy dolarów. Wszystko wydawało się nieco znajome, gdyż aktywo nie było w stanie utrzymać się powyżej niego na dłużej od początku stycznia.

Wszystko się jednak zmieniło, gdy gruchnęła wiadomość, że gigant pojazdów elektrycznych Elona Muska, Tesla, zakupił w styczniu 1,5 miliarda dolarów w bitcoinie.

Cena BTC zareagowała natychmiastowym skokiem o 6 000 dolarów do prawie 45 000 dolarów. Podczas gdy był to imponujący nowy rekord, kryptowaluta jeszcze nie skończyła. Kurs kontynuował zwyżkę, ponownie przebił się na nieznane terytorium i zaledwie kilka minut temu osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie powyżej 48 000 USD.

Stało się to największą dzienną świecą w historii BTC. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 900 miliardów dolarów. Dodatkowo, wzrost Bitcoin Rush pomógł aktywa odzyskać niektóre z jego niedawno utraconej dominacji na rynku, który jest na prawie 64% teraz. Jeszcze wczoraj spadła ona poniżej 61%.

Rynek Altcoinów: Wszędzie zielono

Mimo że niektóre altcoiny nieco spóźniły się na fiestę zwyżki BTC, to teraz wszystkie są już w grze, a ich ceny są bardzo wysokie.

Ethereum skoczyło o około 12% do rekordowego poziomu ponad 1800 dolarów. Ripple wzrósł o 12% do $0,47, Bitcoin Cash (12%) do $495, i tak dalej.

Kolejne rekordy ATH pojawiły się dla Chainlink na poziomie powyżej $26, Polkadot na prawie $24 oraz Binance Coin. BNB był jednym z najlepiej radzących sobie w ciągu ostatnich kilku dni, a w ciągu ostatnich 24 godzin podwoił się z kolejnym 25% skokiem. W rezultacie, token znalazł się o krok od przebicia poziomu powyżej 100 dolarów.

Jeszcze większe zyski są widoczne w przypadku altów o niższej i średniej kapitalizacji. BitTorrent prowadzi z ogromnym wzrostem o 200% w ciągu jednego dnia i 300% w ciągu ostatnich siedmiu dni do $0,0015. Elrond (50%), Terra (50%), PancakeSwap (40%), IOTA (36%), DigiByte (33%), Filecoin (30%) i Stacks (25%) to tylko niektórzy przedstawiciele klubu dwucyfrowej pompy cenowej.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut dodała prawie 200 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, osiągając nowy rekord 1,4 biliona dolarów.